Jak tanim kosztem urządzić wyjątkowy pokój dziecięcy?

Jak tanim kosztem urządzić wyjątkowy pokój dziecięcy?

Pokój dziecięcy zmienia się wraz z dorastaniem dziecka. Początkowo każde z takich wnętrz jest urządzone podobnie: łóżeczko, komoda na ubranka, kilka zabawek wrzuconych do skrzyni albo szuflady. Jednak im pociecha jest starsza, tym bardziej jej zależy, by podkreślić swoją indywidualność, co często manifestuje poprzez remont pokoju. Radykalna zmiana wyglądu pomieszczenia wcale nie musi być kosztowna. Możesz, dbając o domowy budżet, spełnić marzenie dziecka. W jaki sposób? Przygotowaliśmy dla Ciebie 3 niezawodne podpowiedzi.

Szukaj inspiracji

Urządzanie każdego wnętrza warto zacząć od szukania inspiracji. Nie kupuj wszystkiego w jednym sklepie, tylko po to, by zaoszczędzić czas. Najpierw wpisz w wyszukiwarkę na przykład „pokój dla dziewczynki” i obejrzyj zdjęcia oraz przeczytaj artykuły, które pojawią się na pierwszych miejscach wyszukiwania. Następnie stwórz swoją tablicę inspiracji. Możesz to zrobić na dwa sposoby: odręcznie na brystolu lub wirtualnie, chociażby poprzez serwis Pinterest. Szukaj sprytnych rozwiązań. Może masz w domu stary mebel, który łatwo będzie odnowić? Albo tkaninę, z której zrobisz zasłonę? Kopalnią inspiracji są blogi DIY, wspomniany Pinterest czy Instagram, czyli serwisy oparte na zdjęciach i obrazach.

Przyklej fototapetę

Zazwyczaj dziecko marzy, by pokój nawiązywał do bajek, pasji czy zainteresowań, które są obecnie na czasie. Wyposażenie całego pokoju w meble i gadżety z kreskówki jest kosztowne, dlatego warto poszukać tańszego, ale za to równie ciekawego pomysłu. Świetnym rozwiązaniem będą fototapety do pokoju dziecięcego. Szeroka oferta grafik pozwoli wybrać Ci tę idealną, która kolorystycznie i tematycznie będzie pasować do pokoju Twojej pociechy. Syn uwielbia kosmos? Sprawdzi się fototapeta z układem planet. Córka jest miłośniczką gór? Na pewno chętnie obudzi się, patrząc na widok ze swojego ulubionego szczytu. Fototapety nie kosztują wiele, a mogą sprawić dziecku ogromną radość.

Zaangażuj do pracy całą rodzinę

Dużo zaoszczędzisz, jeśli nie wynajmiesz ekipy remontowej. Niech urządzanie tego wnętrza będzie świetną zabawą dla całej rodziny. Wspólnie wynieście meble, rozłóżcie folię malarską i zabierzcie się do pracy. Dzięki temu nie przekroczysz swojego budżetu, ale i dasz odczuć dziecku, że uczestniczy w każdym etapie aranżacji — od pomysłu aż do wykonania. Pamiętaj o bezpieczeństwie. Do malowania czy przyklejania fototapet przyda Wam się stabilna drabina. Dziecku powinno być również pod nieustanną kontrolą, aby samo nie używało ostrych bądź niebezpiecznych narzędzi.

Najważniejsze to szukać sposobów, które pozwolą Ci tańszym kosztem urządzić pokój tak, jak wymarzyło sobie dziecko. W końcu dzieciństwo to najpiękniejszy okres, by cieszyć się swoimi marzeniami i je realizować.

Zostaw odpowiedź

* Imię i nazwisko:
* Adres e-mail: (Nie publikowany)
   Strona www: (Adres z http://)
* Komentarz:
Przepisz kod z obrazka